LogoGlasperlenspielSinfonie

KultuuariNaoRaamat


Records available

Eduard Tubin. Works for Violin and Piano. Vol 1

Keyboard Juggleress (Irina Zahharenkova, DVD)

Ad patrem meum (Anna-Liisa Bezrodny, Glasperlenspiel Sinfonietta, DVD)

Arsis. Legend

Magic of Sound (Ralf Taal)

Maria Magdalena (Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra)

Joy and Sorrow Unmasked (European Union Baroque Orchestra, Lars Ulrik Mortensen)

Vivaldi senza basso (Baltic Baroque)

Vivaldi opera quinta (Baltic Baroque)

The Best of Arsis Bells (Arsis, Estonian National Symphony Orchestra, Estonian National Male Choir, Aivar Mäe)

Faust (Ain Anger, Estonian National Opera)

Modigliani − the Cursed Artist (Estonian National Ballet, Risto Joost)

ImagetextARKTIKA-ANTARKTIKA 2010

Kolm aastat on möödunud ajast, mil grupp eestlasi püüdis taasavastada iidseid kultuure, eksootilisi rahvaid, läbides enam kui 3 kuu jooksul 25 000 kilomeetrit ajaloolisel Siiditeel. Nüüd on selle grupi tuumik kavandamas veelgi mastaapsemat reisi Põhja-Jäämere rannikult läbi Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerika Antarktise mandrile välja. Kahe spetsiaalselt selleks reisiks kohandatud “Land Cruiseriga” numbrimärkidega NORTH 1 ja SOUTH 1 kulgetakse läbi 16 riigi, mööda Pan-Ameerika trassile jäävaid kõrbeid, mägesid ja vihmametsi. Kokku läbitakse 4 kuu jooksul üle 30 000 km (arvestamata laeva- ja lennureise ning jalgsiretki). Teele jäävad Alaska, Kaljumäestik, Yellowstone, Colorado kanjon, Amazonase jõgikond, Andid, Titicaca järv, Atacama kõrb, Patagoonia pampad, Magalhãesi väin, Tulemaa, Antarktika jääväljad, aga samuti eskimote, hopide, asteekide, maiade, inkade ja teiste indiaani tsivilisatsioonide alad. (Fotod: P Vähi)
Ekspeditsioon pärjatud tiitliga “Aasta Seiklus 2010”.





Vaata blogi, mis ilustamata kajastab reisi tegelikku kulgu

Esialgselt kavandatud marsruut

N 26 aug: lahkumine Tallinnast

ImagetextR 27 aug: saabumine (Anchorage’i kaudu) Deadhorse’i / Alaska, USA, 6 miili (10 km)

L 28 aug: Deadhorse – Prudhoe Bay / Põhja-Jäämeri – Deadhorse, päikesetõus 5:51, loojang 21:56, 36 miili (58 km)

P 29 aug: Deadhorse – Brooks Range – Wiseman, 226 miili (362 km)

E 30 aug: Wiseman – Coldfoot – (Daltoni maantee) – põhjapolaarjoon 66°33'38" – Yukoni jõgi – (Ellioti maantee) – Fox – Fairbanks, 273 miili (437 km)

T 31 aug: Fairbanks – Delta Junction – (Panamericana / Alaska maantee) – Border City Lodge, päikesetõus 6:28, loojang 21:12, 291 miles (466 km)

K 1 sept: Border City Lodge – sisenemine Kanadasse, Yukoni  Territooriumile – Destruction Bay – Haines Junction (Champagne’i ja Aishihiki indiaanlaste keskus), 331 km

N 2 sept: Haines Junction – (Panamericana / Alaska maantee) – Whitehorse – Johnsons Crossing – Teslin – sisenemine Briti Columbiasse – Swift River, 422 km

R 3 sept: Swift River – sisenemine Yukoni Territooriumile – Watson Lake – Lower Post – sisenemine Briti Columbiasse – Coal River – (Panamericana / Alaska maantee) – Muncho Lake, 440 km

L 4 sept:  Muncho Lake – Summit Lake  – Fort Nelson, 320 km

P 5 sept: Fort Nelson – Fort Nelsoni indiaani reservaat – Pink Mountain – (Panamericana / Alaska maantee) – Fort St John – Dawson Creek, 369 km

E 6 sept: Dawson Creek – Harti ahelik / Kordiljeerid (Kaljumäestik) – (Panamericana) – McLeod Lake (Athabasci TseK’hene indiaani reservaat, 2496 m) – Summit Lake – Prince George, 410 km

 T 7 sept: Prince George – Crescent Spur – (Trans-Canada maantee) – Kordiljeerid (Kaljumäestik) – Yellowheadi mäekuru (1133 m) – sisenemine Alberta osariiki – Jasper, 368 km

K 8 sept: Jasper – Saskatchewan River Crossing – Kordiljeerid (Kaljumäestik) – Lake Louise, 235 km

N 9 sept: Lake Louise – Banff – Calgary (1048 m), 200 km

R 10 sept: Calgary, päikesetõus 7:04, loojang 20:01, 18 km

L 11 sept: Calgary – High River – (Panamericana) – Ft Mcleod – Lethbridge – Coutts – sisenemine Montana osariiki / USA – Great Falls, 523 km

P 12 sept: Great Falls – White Sulphur Springs – (Panamericana) – Yellowstone’i jõgi – Mammoth Hot Springs, 223 miili (357 km)

E 13 sept: Mammoth Hot Springs – sisenemine Wyomingi osariiki – Yellowstone’i rahvuspark – Canyon Village – Lake Village – Grand Tetoni rahvuspark – (Panamericana) – Alpine, 180 miili (288 km)

T 14 sept: Alpine – sisenemine Idaho osariiki – Montpelier – Paris – sisenemine Utah’ osariiki – Wasatchi ahelik – Brigham City – Salt Lake City, 230 miili (368 km)

K 15 sept: Salt Lake City – American Fork – Escalante kanjon – Cannonville, päikesetõus 7:08, loojang 19:36, 250 miili (400 km)

N 16 sept: Cannonville – Long Valley – sisenemine Arizona osariiki – Kaibab-Paiute indiaani reservaat – Jacob Lake – North Rim – Colorado kanjon, 209 miili (334 km)

R 17 sept: North Rim – Colorado kanjon – Marble Canyon – Colorado jõgi – Painted desert – Colorado platoo – Tuba City – Moenkopi, 145 miles (233 km)

L 18 sept: Moenkopi – Navajo ja Hopi indiaani reservaadid – Moenkopi, päikesetõus 6:16, loojang 18:22, 163 miili (260 km)

P 19 sept: Moenkopi – Tuba City – Cottonwood – (Panamericana) – Sun City – Phoenix, 196 miili (313 km); võimalik otsetee Kyokotsmovi külast läbi Leuppi Flagstaffi

E 20 sept: Phoenix, päikesetõus 6:18, loojang 18:21, 13 miili (20 km)

T 21 sept: Phoenix – Apache Junction – Oracle Junction – Oro Valley – sisenemine Mehhikosse – Nogales – Santa Ana, 382 km

ImagetextK 22 sept: Santa Ana – Benjamin Hill – El Oasis – Hermosillo – (Panamericana) – Esperanza – Ciudad Obregón, 432 km

N 23 sept: Ciudad Obregón – (Panamericana) – Guamúchil – Culiacán, 440 km

R 24 sept: Culiacán – Laguna Canachi – põhjapöörijoon 23°26'16" – Mazatlán – Villa Unión – (Panamericana) – Acaponeta, 373 km

L 25 sept: Acaponeta – El Jigoté – Ixtlán del Río – Guadalajara, 326 km

P 26 sept: Guadalajara – Tlaquepaque – Atlacomulco – Cd de México, 525 km

E 27 sept: Ciudad de México (2240 m), meeskonna osaline vahetus, 50 km

ImagetextT 28 sept: Cd de México – Teotihuacán (asteekide püramiidid) – San Martín Texmelucan – Puebla (2175 m), 205 km

K 29 sept: Puebla – Orizaba (1200 m) – Córdoba – Acayucan, 404 km

N 30 sept: Acayucan – Minatitlán – Cárdenas – Villahermosa, 236 km

R 1 okt: Villahermosa – Catazajá – Palenque, ca 280 km

L 2 okt: Palenque (maajade püramiidid) – Misol-Há kosed – Catazajá – Kilometro 59 – Francisco Escárcega – Xpujil, 355 km

ImagetextP 3 okt: Xpujil (maajade püramiidid) – sisenemine Belize’i – Corozal, 128 km

E 4 okt: Corozal – Belize City – Belmopan – San Ignacio, päikesetõus 5:46, loojang 17:37, 283 km (177 miili)

T 5 okt: San Ignacio – sisenemine Guatemalasse – Cd Melchor de Mencos – Dolores (alternatiiv läbi Florese), 200 km

K 6 okt: Dolores – Poptún – La Ruidosa, 170 km

N 7 okt: La Ruidosa – Doña Maria – Gualán – Río Hondo – sisenemine El Salvadori – Santa Ana, 265 km

R 8 okt: Santa Ana – Tazumal – Santa Ana, päikesetõus 5:49, loojang 17:41, 40 km

L 9 okt: Santa Ana – San Salvador – (Panamericana) – sisenemine Hondurasesse – Jícaro Galán – Choluteca, 349 km

P 10 okt: Choluteca – sisenemine Nicaraguasse – Yalagüina – (Panamericana) – San Benito – Masaya, 331 km

E 11 okt: Masaya – Nicaragua järv – sisenemine Costa Ricasse – La Cruz – (Panamericana) – San José, meeskonna osaline vahetus, päikesetõus 5:26, loojang 17:20, 410 km

T 12 okt: San José – San Isidro de El General – Buenos Aires – Río Claro – sisenemine Panamásse – David, 315 km

K 13 okt: David – (Panamericana) – Santiago – Río Hato – Panama kanal – Panamá, 463 km

N 14 okt: Panamá – Colón, 80 km (alternatiiv: meritsi Panamást Buenaventurasse)

R 15 okt: Colón, 10 km

L 16 okt: Colón – praamiga üle Dariéni lahe (491 km, 265 meremiili)

P 17 okt: praamiga üle Dariéni lahe – sisenemine Colombiasse – Cartagena, päikesetõus 5:51, loojang 17:42

E 18 okt: Cartagena – San Juán Nepomuceno – El Carmen – Sincelejo, 195 km

T 19 okt: Sincelejo – Planeta Rica – Caucasia – Medellín (1495 m), 445 km

K 20 okt: Medellín – Itagüí – (Panamericana) – Cartago La Uribe – Cali (1000 m), 477 km

N 21 okt: Cali – Cordillera Occidental – (Panamericana) – Río Blanco – Popayán, 130 km

R 22 okt: Popayán – El Bordo (Patia) – Tángua – Ipiales (2950 m), 355 km

L 23 okt: Ipiales – sisenemine Ecuadori – (Panamericana) – Andid – ekvaatori ületamine – Quito, 235 km

P 24 okt: Quito (2850 m), meeskonna osaline vahetus, päikesetõus 5:54, loojang 18:01, 25 km

E 25 okt: Quito – Alóag – Ambato (2577 m) – San Pedro de Riobamba (2754 m), 208 km

T 26 okt: San Pedro di Riobamba – Cañar – Azogues – Cuenca (2500 m), 252 km

K 27 okt: Cuenca – (Panamericana) – Oña – Cordillera Real – Loja, 206 km

N 28 okt: Loja – Vilcabamba – Zumba, 154 (või 176?) km

R 29 okt: Zumba – La Balsa – sisenemine Peruusse – Jaén – Bagua Grande, 217 km

L 30 okt: Bagua Grande – Shipasbamba – Rioja – Moyobamba – Cordillera Oriental – Juanjuí, 386 km

P 31 okt: Juanjuí – Campanilla – Tingo Maria, 310 km

E 1 nov: Tingo Maria – Agua Caliente – San Alejandro – Pucallpa, 182 km

T 2 nov: Pucallpa – Ucayali jõgi / Amazonase ülemjooks (paadiga)

K 3 nov: Ucayali jõgi (paadiga)

N 4 nov: Ucayali jõgi (paadiga) – Pucallpa

ImagetextR 5 nov: Pucallpa – Agua Caliente – Tingo Maria, 182 km

L 6 nov: Tingo Maria – Las Palmas – Churumamba – Cordillera Central – Huánuco – Cerro de Pasco (4380 m), 203 km

P 7 nov: Cerro de Pasco – Carhuamayo – Junín – La Oroya – Concepción – Huancayo, 255 km

E 8 nov: Huancayo – Huancavelica – Andes – Ayacucho (alternatiiv:  Huancavelicast läbi Lircay ja San Pedro de Cachi), 325 (või 288?) km

T 9 nov: Ayacucho – Andahuaylas (võimalik ööbimispaik) – Abancay 290 km

K 10 nov: Abancay – Limatambo – Cuzco, ca 210 km

N 11 nov: Cuzco – Urubamba – Valle Sagrada (‘Püha org’) – Ollantaytambo – (rong) – Aguas Calientes – (jalgsi) – Machu Picchu – (jalgsi) – Aguas Calientes – (rong) – Ollantaytambo, autoga 65 km, jalgsi 16 km

R 12 nov: Ollantaytambo – Urubamba – Valle Sagrada (‘Püha org’) – Písac (2970 m) – Cuzco, ca 105 km

L 13 nov: Cuzco – La Raya (4281 / 4335 m) – Santa Rosa – Titicaca järv (3812 m) – Puno (3855 m), 353 (või 388?) km

P 14 nov: Puno – sisenemine Boliiviasse – Titicaca järv (3812 m) – Copacabana (3841 m) – La Paz, päikesetõus 5:11, loojang 17:53, 280 km

E 15 nov: La Paz (3000–4100 m), 30 km

T 16 nov: La Paz – Calamarca – Andid – Sajama (Sajama vulkaani jalamil), 290 km

K 17 nov: Sajama – Tambo Quemado (4052 m) – Tambo Quemado kuru 4678 m – sisenemine Tšiili – Arica, 230 km

N 18 nov: Arica / Vaikne ookean, 15 km

R 19 nov: Arica – Atacama kõrb – Humberstone – Pozo Almonte, 320 km

L 20 nov: Pozo Almonte – Pampa del Tamarugal – (Panamericana) – Carmen Alto – lõunapöörijoon 23°26'16" – Antofagasta, 455 km

P 21 nov: Antofagasta – Vaikne ookean – La Negra – (Panamericana) – Agua Verde – Puerto Flamenco – Caldera, 490 km

E 22 nov: Caldera – Copiapó – (Panamericana) – Vaikne ookean – La Serena, 420 km

T 23 nov: La Serena – Andid – Agua Negro kuru 4779 m – sisenemine Argentinasse – Albardón – San Juan, 497 km

K 24 nov: San Juan – Villa Krause – Villa Media Agua – Mendoza, 165 km

N 25 nov: Mendoza – Tunuyán – Pampa del Diamante – Malargüe (1402 m), 375 km

R 26 nov: Malargüe – Río Grande – Ranquil del Norte – Zapala (1012 m), 541 km

L 27 nov: Zapala – Catán Lil – Nahuel Huapí rahvuspark – San Carlos de Bariloche, 305 km

P 28 nov: San Carlos de Bariloche – Villa Mascardi – Río Villegas – Los Alercesi rahvuspark – Esquel, 260 km

E 29 nov: Esquel – Gobernador Costa – Los Tamariscos – Río Mayo, 432 km

T 30 nov: Río Mayo – Perito Moreno – Bajo Caracoles, 255 km

K 1 dets: Bajo Caracoles – Lago Viedma – El Calafate, 490 km

N 2 dets: reisimeeskonna jagunemine
Grupp A: El Calafate – Punta Bandera – Perito Moreno liustik – El Calafate, 157 km; lend Ushuaiasse
Grupp B: El Calafate – Punta Bandera – Perito Moreno liustik – El Calafate, 157 km

R 3 dets
Grupp A: väljumine Ushuaia sadamast laeval “Fram” – Beagle Channel, päikesetõus 4:55, loojang 21:52
Grupp B (jätkab džiipidega): El Calafate – Charles Fuhr – Esperanza – Río Gallegos, 320 km

L 4 dets
Grupp A: Beagle Channel – Diego Ramirez – Cape Horn
Grupp B: Río Gallegos – sisenemine Tšiili – Punta Delgada – üle Magalhãesi väina Tulemaale – Porvenir – üle Magalhãesi väina (praamiga) – Punta Arenas, 295 km

P 5 dets
Grupp A: Cape Horn – Puerto Williams
Grupp B: Punta Arenas, päikesetõus 5:14, loojang 21:56, 18 km

E 6 dets
Grupp A: Puerto Williams – Beagle Channel – Magalhãesi väin
Grupp B: lend Punta Arenasest koju

T 7 dets
Grupp A: Magalhãesi väin – Magdalena saar

K 8 dets: Magdalena saar – Punta Arenas

N 9 dets: Punta Arenas – Drake’i väin, päikesetõus 5:12, loojang 22:01

ImagetextR 10 dets: Drake’i väin – Lõuna-Shetlandi saared, päikesetõus 6:00, loojang 1:42

L 11 dets: Deceptioni saar – Cuverville’i saar – Errera Channel – Antarktika poolsaar, päikesetõus 5:33, loojang 1:49

P 12 dets: Antarktika poolsaar / Neko Harbour – Paradise Harbour

E 13 dets: Paradise Harbour – Lemairekanalen – Petermanni saar – Port Lockroy

T 14 dets: Port Lockroy – Wilhelmina Bay – Antarctic Sound – Brown Bluff

K 15 dets: Brown Bluff – Drake’i väin

N 16 dets: Drake’i väin

R 17 dets: saabumine Ushuaia sadamasse, päikesetõus 4:50, loojang 22:09

L 18 dets: lend Ushuaia – Buenos Aires

P 19 dets: lahkumine Buenos Airesest

E 20 dets: (lend Müncheni ja Frankfurdi kaudu) saabumine Tallinna

Meeskond

Kogu reis: Aivo Spitsonok, Tiina Jokinen, Peeter Vähi
I etapp Alaska – Mehhiko: Alar Metsson, Toomas Luhaäär, Allan Kivi
II etapp Mehhiko – Costa Rica: Olavi Sööt, Bruno Lauri, Anu Adermann, Raili Rajamäe
III etapp Costa Rica – Ecuador: Tõnu Lillover, Bruno Lauri, Üllar Pihlak, Annemai Tupp
IV etapp Ecuador – Tulemaa: Leonid Tolstov, Ain Starast, Jaan “Hašš” Habicht, Hannes Loopere
V etapp Tulemaa – Antarktika: Kristjan Randalu, Marje Hansar

Imagetext    Imagetext    Imagetext     Imagetext     Imagetext

Imagetext    Imagetext      Imagetext     Imagetext

Tänud: A&T Sport, Anti Arak, Alar Metsson, Kaido Kepp, Raido Rüütel, Rein Einer, Bruno Lauri, Heidi Pruuli, Ketlin Ruukel, Allan Kivi, Katri Jokinen, CF, Eduard Lang, Linnaleht, Tiina Kangro, Tiit Pruuli, Go Reisiajakiri, Matkasport, Sangar

TV-sarja esimeste osade esilinastus 23 juulil 2011 festivalil “Klaaspärlimäng” ja samateemaline fotonäitus 23 juulist 20 augustini 2011 Tartu Ülikooli Kohvikus. Alates 5 veebruarist 2012 pühapäeva õhtuti ETV ekraanil ekspeditsiooni kajastav saatesari “Arktikast Antarktikasse”. Vaata ETV arhiivist I (eel-lugu), III (Kanada, USA), IV (Mehhiko), V (Kesk-Ameerika), VI (Colombia), VII (Ecuador, Peruu), VIII (Peruu, Boliivia, Tšiili, Argentina), IX (Andid, Tulemaa, Drake’i väin) ja X (Antarktika) saateid ning vastavaid meediaarvustusi  “Postimehes” (11.02.12), “Maalehes” ja “Sõidustiilis” (4 / 2012).
Vaata samuti Siiditee Tuur 2007 ja African Round.

InEnglish