Maarja Missa
June 16, 2021
Reveranss
October 6, 2021

ARABESKID
Hans Christian Aavik
 (viiul), Klaaspärlimäng SinfoniettaAndres Kaljuste (dirigent)
Kruusmaa (esiettekanne), Mendelssohn, Tšaikovski

Ent tõelus on me salajane ihk (romaanist “Klaaspärlimäng”)

Õrn-arabeskne, vaimne, kõigest prii,
Mu ümber keerleb nagu haldjaring
Eimiski ümber, millele me hing
Me olemise annab ohvriks nii.

Klaaspärlimängu lõppkontsert ei jäta kahtlustki, et eesti muusikaelul on helge tulevik. Viiuldaja Hans Christian Aaviku peadpööritava lennu tunnistuseks on ainuüksi eelmisel aastal pälvitud I preemia solistide kategoorias rahvusvahelisel konkursil Cadenza Contest, I preemia kolmandal rahvusvahelisel Làszlò Spezzaferri nim muusikakonkursil, I preemia ning neli eripreemiat Eesti keelpillimängijate konkursil ja laureaaditiitel ning eripreemia Polytechnische Gesellschaft Frankfurt am Main kammermuusikakonkursil.
Alisson Kruusmaa on nõutud noor helilooja – tema teoseid on ette kantud Euroopas, USA-s ja Aasias, ta on olnud külalishelilooja mitmel festivalil ning pälvinud mitmekordset tunnustust Los Angeleses toimunud kompositsioonikonkurssidel. Kruusmaa festivalile kirjutatud tellimustöö on inspireeritud Herman Hesse loomingust, eelkõige ülalolevast luuletusest.

  

Andres Kaljuste on Eesti publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli- kui ka vioolamängija rollis. Dirigendina on ta seisnud paljude orkestrite ees, sh Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, Aalborgu Sümfooniaorkester, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkester Kaljuste muusikaõpingud said alguse Tallinna Muusikakeskkoolis, järgnesid õpingud Eesti Muusikaakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis, Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Orkestri dirigeerimise magistrikraadi omandas ta Sibeliuse Akadeemias Atso Almila ja Hannu Lintu juhendamisel. Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Orkestrandina on ta löönud kaasa mitmetes Euroopa tipporkestrites sh Berliini Raadio Orkester, Philharmonia Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra ja Helsingi Filharmoonikud.


Vahetult pärast kontserti (orienteeruvalt kell 20.45–21.30) toimub Tarrvi Laamanni live-maalide oksjon. Uue omaniku leiavad näituse KLAASPÄRLI REMIX kümme akrüülmaali suurusega umbes 100 ×100 cm.

Eesti Kultuurkapital
Tartu