Kremer & Kremerata

08/07/2021 19:00

Tartu Jaani kirik

Arabesques
June 16, 2021
Ellujäänu Varssavist
June 16, 2021

KREMER & KREMERATA
Gidon Kremer (viiul), Tatjana Grindenko (viiul), Giedrė Dirvanauskaitė (tšello, Leedu), Andrei Pushkarev (vibrafon, Ukraina), Kremerata Baltica
Pärt, Bach, Xenakis, Britten, Kancheli
Kontserdi alguses Nikolai Roerichi ja Tarrvi Laamanni näituste avamine ja Roerichi Pakti lipu õnnistamine

AVAKONTSERT VÄLJA MÜÜDID!


Kremerata Baltica on 1997. aastal asutatud noortest Baltimaade muusikutest koosnev kammerorkester, millest on pea veerandsaja-aastase tegutsemisaja jooksul kujunenud üks väljapaistvamaid Euroopa muusikakollektiive. Orkestri kutsus ellu oma 50. sünnipäevaks viiuldaja Gidon Kremer, keda peetakse oma põlvkonna üheks eredamaks interpreediks. Kremeri eesmärgiks orkestri loomisel oli pikaajaline hariduslik projekt, mille kaudu anda edasi oma oskusi noorematele kolleegidele, tegemata samas kompromisse muusikalise kvaliteedi osas. Nooruslik ja uuendusmeelne kollektiiv on avatud uutele ideedele, julgetele kunstilistele katsetustele ning võlub publikut rõõmsa, energilise ja küllusliku mängustiiliga. Aastast 2003 aastast korraldab orkester Lätis oma festivali, samuti algatab põnevaid koostööprojekte teiste kunstivaldkondade esindajatega, rääkides seeläbi aktiivselt kaasa ühiskonna aktuaalsetel teemadel. Selliste ettevõtmiste hulka kuuluvad näiteks Berliini Filharmoonias aset leidnud kontsert „To Russia With Love“, mis pööras tähelepanu inimõiguste küsimusele Venemaal ja ühisprojekt „Pictures from the East“ Süüria skulptori Nizar Ali Badriga, mis kutsus mõtlema Lähis-Ida dramaatilistele sündmustele ja põgenike probleemile.
Kremerata Baltica erakordsest kunstilisest tasemest räägib koostöö selliste heliloojate ja artistidega nagu Arvo Pärt, Pēteris Vasks, Martha Argerich, Evgeny Kissin, Yo-Yo Ma, Sir Simon Rattle, Mischa Maisky, Kent Nagano, Vladimir Ashkenazy jpt. Orkester on jõudnud salvestada veerandsada CDd maailma juhtivate plaadifirmadega, sh Deutsche Grammophon ja ECM, ning pälvinud plaadi „Mieczysław Weinberg“ eest Grammy auhinna. Kremerata Baltica on mänginud rohkem kui 50s riigis ja 600s linnas, kaugelt ületanud 1000 kontserdi künnise.

Kremerata Baltica live. Georgs Pelēcis, Flowering Jasmine, fragment, 3 min 44 sek, mp3, 320 Kbps

   
Eesti Kultuurkapital
Tartu