Rütmirännak Ahvenaga

Tasuta sündmus

11/07/2021 15:00

Autovabaduse puiestee

Dante Nokturn
June 16, 2021
Rektorid I / Tiivulised olendid
June 16, 2021

RÜTMIRÄNNAK AHVENAGA (koostöös Tiigi Seltsimaja
ja Tartu linnaga)
Ahven (löökpillid), Peeter Vähi (klahvpillid, elektroonika)
Kavas: Vähi-Ahven, improvisatsioonid, loodushääled

Ahven on laia haardega Eesti löökpillimängija, keda tuntakse nii etno-, jazz- kui popmuusika maailmas. Kuuldavasti pidavat tal passis olema ka eesnimi Reigo, kuid seda laiem üldsus ei tea. Ahven on õppinud Otsa-koolis, Viljandi Kultuuriakadeemias, Tartu Ülikoolis, Sibeliuse Akadeemias ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Trummarina on ta koostööd teinud selliste bändidega nagu B.D.Ö, Slobodan River, Traffic, Lenna ja Code One, kui nimetada vaid mõningaid. Lisaks aktiivsele interpreeditegevusele asutas Ahven 2004. aastal koos sõpradega jazziklubi Philly Joe’s, mis on nüüdseks korraldanud juba üle 500 muusikaürituse. Ahven annab regulaarselt meistriklasse ning panustab märkimisväärselt muusikahariduse edendamisse. Äramärkimist väärib ka tema tegevus populaarsete TV-show‘de juhina.
Aukatrustäratav on Ahvena löökpillide kollektsioon, trummide koguarv on väljendatav kolmekohaliste arvudega, nende hulgas uskumatute mõõtmetega megatrummid, millest mõni teeb silmad ette isegi hiiglaslikule jaapani o-daiko‘le.
“Autovabaduse” puiestee vabaõhulaval leiab aset rütmi-show, milles lisaks Ahvena umbes 100 trummile leiavad kasutamist veel gongid ja tam-tamid Urmas Sõõrumaa ja Peeter Vähi kollektsioonidest. Poolenisti improvisatoorses muusikalises ekperimendis on kutsutud kaasa lööma ka publik. Kel mõni trumm olemas, palun võtke kaasa (kõlbab ka parema kõlaga supipott või pann), kel seda pole, saab trummi laenuks kohapealt. Improvisatoorse rütmirännaku teemaks on sel korral loodus, eelkõige voolav loodus, vesi, mis – arvestades Emajõe vahetut lähedust ning artistide perekonnanimesid – tundub ka üsna loomulik. Artistid on endale jätnud üsna suured vabadused, seega miiski pole “kivisse raiutud”, ent välistatud pole, et tehakse kõrvalepõige ka Malta rütmimaailma.

Eesti Kultuurkapital
Tartu