AEG TIKSUB

AEG TIKSUB

13/07/2019 19:00

Tartu Jaani kirik

KLANGKUNST / KÕLAKUNST
KLANGKUNST / KÕLAKUNST
June 28, 2019
BUSHIDŌ − SÕDALASE TEE
BUSHIDŌ − SÕDALASE TEE
June 28, 2019

Esineja: Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Andres Mustonen
Kavas: Penderecki, Bacewicz, Bałenkowski, Szymanowski, Pärt, Sumera, Vähi, Rääts, Uusberg

Klaaspärlimäng Sinfonietta täidab Tartu Jaani kiriku Eesti ja Poola heliloojate XX ja XXI sajandi loominguga. Kontserdi pealkiri on insipreeritud Poola helilooja Maciej Bałenkowski teosest “Time is ticking” (2015), mis pälvis auhinna “Sinfonietta per Sinfonietta” heliloomingu konkursil.

GlasperlenspielSinfoniettaKristjanJarviTMWKlaaspärlimäng Sinfonietta veendumuse kohaselt on sajandite tagant pärit muusika elav ja rõõmutoov tänaseski päevas ning stiilist sõltumata suudab see värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.
Algselt Mozarti muusika esitamiseks kokku kutsutud orkestri repertuaari kuuluvad täna lisaks klassikalistele meistriteostele ka crossover-projektid. Muusika, mida mängitakse, on pärit mitmest sajandist, ulatudes Bachist Piazzollani.
Klaaspärlimäng Sinfonietta on esinenud esimese eesti orkestrina maailma mainekamatel lavadel − Kaunite Kunstide Palee (BOZAR) Henry Le Boeufi saal Brüsselis ja Concertgebouw suur saal Amsterdamis, esinetud on ka Kölni Filharmoonia ning Peterburi Filharmoonia suurtes saalides. Klaaspärlimäng Sinfonietta on käinud kontserdireisidel Šveitsis, Austrias, Itaalias, Saksamaal, Soomes, Kreekas, Venemaal, Lätis, Leedus, Brasiilias, Tšiilis, Argentiinas, Uruguais, Peruus, Türgis, Iraanis, ning osalenud rahvusvahelistel festivalidel nagu Ars Musica Brüsselis, Festival Pianistico Internazionale di Brescia e Bergamo, Mittelfest, En Attendant Rossini ja Emilia Romagna Itaalias, Oleg Kagani nimeline festival Kreuth am Tegernsees Saksamaal, Ülestõusmispühade festival Peterburis, Iitti muusikapäevad Soomes, festival Artissimo! Lätis ning Klaipėda Muusikaline Kevad Leedus.
Koduses Eestis on Klaaspärlimäng Sinfonietta lisaks MustonenFestile ja Klaaspärlimängule osalenud Tallinn Music Weekil, Suure-Jaani muusikapäevadel, Tallinna Orelifestivalil, Haapsalu muusikapäevadel…

Kontsert on pühendatud Poola ja Eesti diplomaatiliste suhete loomise sajandale aastapäevale ning on osa projektist “With Polish music from the Baltic to the Atlantic”, mida veab Poola Heliloojate Liit.
Festivali toetab Poola Vabariigi Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeerium.