KLANGKUNST / KÕLAKUNST

KLANGKUNST / KÕLAKUNST

12/07/2019 22:00 -

Tartu Jaani kirik

VARIATSIOONID PÄRSIA TEEMAL
VARIATSIOONID PÄRSIA TEEMAL
June 28, 2019
AEG TIKSUB
AEG TIKSUB
June 28, 2019

Esineja: Jochen Fassbender (multiinstrumentalist, Saksamaa)
Kavas: “Koputa taevale ja sse ja kuula häält!” − muusikaline improvisatsioon klaasist, kivist ja metallist valmistatud uudsetel heliobjektidel.

JochenFassbender

Der Klang hat heute eine zentrale Wichtigkeit… heute in der Musik von Bach immer wieder gerne die Instrumente ausgetauscht werden, Orgelpartituren von Jazzsängern wie den Swingle Singers gesungen oder die Brandenburgischen Konzerte auf dem Synthesizer gespielt werden.
Kõlale pühendatud kontsert esitleb Saksa multiinstrumentalisti Jochen Fassbenderit, kelle jaoks on kõla fenomen kogu elu huviorbiidis olnud. Juba lapsepõlvest peale oli ta haaratud kõlaga eksperimenteerimisest, ehitades ja arendades innovaatilisi muusikainstrumente ning otsides kõikvõimalikke kõlaobjekte. Aastast 1989 alustas ta kõlaartistina esinemist. Sellest ajast peale tegutseb ta aktiivselt interpreedina, peab seminare ning on ka ülikooli õppejõud, pidades oma missiooniks õpetada inimesi tänapäeva mürarikkas maailmas teadlikult kuulama oma ümruse helindeid. Fassbenderi sõnul on kõlal tänapäeval keskne tähendus − Bachi muusikat esitatakse erinevatel instrumentidel, jazzilauljad laulavad orelipartituure ning Brandenburgi kontserte mängitakse süntesaatoril.
Käesolevas kontserdis kutsub helikunstnik kuulajaid mediteerima zen-budismi kōan‘il: “Koputa taevale ja kuula häält!”

Klangkunst. Jochen Fassbender, fragm, 3 min 22 sec, mp3, 320 Kbps