Winds of Aral Sea (Viimsi)
August 21, 2023
Johannese passioon 2024
January 19, 2024

Festival ORIENT esitleb:
P 27. märts 2024 ASG Arena, Vilnius, Leedu

Ansambel Kodō (Jaapan)

 

Maailma võimsaim ja kuulsaim taiko-trummide ansambel Kodō annab Baltikumis vaid üheainsa kontsert-etenduse.

Kodō vaatemänguline taiko-trummide lavastus jõuab Euroopa tuuri raames Baltikumi 27. märtsil 2024. Kolme riigi ainuke show toimub Vilniuse ASG Arenal. Iidne jaapani etenduskunsti traditsioon tuleb uue kavaga “Warabe” (“Ürgvägi“), milles Kodō pöördub tagasi algusaegadesse, oma juurte juurde.

Unikaalne maailmakultuuri pärl Kodō tähistab tänavu 43. tegevusaastat. Trupi kodukoht on Sado saar Jaapanis, kus trummimängu kunsti õpitakse maast madalast. Kõik õpetajad ja õpilased on pühendunud traditsiooni järgijad ning lahkuvad Sadolt vaid kontserttuurideks.

Kodō kontsert-etendus kätkeb endas kümnete eri suuruses trummide ja muude instrumentide efektset lavastust läbi muusika, tantsu ja kostüümide. Uues kavas “Ürgvägi” pöördub Kodō tagasi juurte juurde, esitades algusaegade “klassikalist” repertuaari, mis on teatraalne, eksootiline, maskuliinne ja üdini jaapanipärane. Lavastuse eri temaatikaga osad nõuavad esinejatelt ülimat sünkroonsust ja rütmitunnetust.

Alates oma loomisest 1981. aastal on Kodō andnud üle 6500 etenduse maailma viiel kontindendil. Kodo tähendab tõlkes südamerütmi – kõikide rütmide alget.