Tiigri saabumine Rotermanni

01/02/2022 18:00

Rotermann City

Kodō Tour
December 12, 2021
Karjapasuna lugu
February 8, 2022

Festival Orient koostöös Rotermanniga esitleb:
TIIGRI SAABUMINE ROTERMANNI
1. veebruaril kell 18 Rotermanni kvartalis

Marko Matvere – lugeja
Tiina Jokinen – stsenaarium (Hiina legendide põhjal)
Peeter Vähi – muusika
BOP Animation – visuaalne lahendus
Eventech – heli, valgus ja tehniline tugi


Idamaa uusaasta saabumist tähistame Rotermanni kvartali südames, kus noorkuu valgel saabub oma tulevasele kohale uue aasta, aga ehk Rotermanni endagi uus sümbol – Tiiger. Ida uusaasta saabumine on aeg, mil mälestatakse oma esivanemaid ning austatakse jumalaid. Aeg, mil tehakse oma elamistes suurpuhastus, et ajada välja kõik halb ning teha ruumi uuele ja heale. Tähistame seda aega Rotermannis!


Kunagi kaugel ajal, millest ainult jutud meieni on jõudnud, otsinud Taevane Valitseja Kollane Keiser endale Palee valvureid. See oli veel siis, kui kaheteistkümne kalendrilooma hulgas kolmandal kohal oli Lõvi. Olgu siinkohal kohe öeldud, et Taevataat polnud Lõviga sugugi rahul, sest kõik ülejäänud kaebasid tolle metsiku käitumise üle, mistõttu oli valitseja võtnud nõuks vahetada ta kellegi teise vastu välja. Ent kust leida seda õiget – see oli küsimus, millele polnud sugugi lihtne vastata. Mõtles Taat, mis mõtles, aga pähe ei tulnud kedagi.
Samal ajal oli Valitseja kutse peale saabunud Tiiger, kes palee juurde jõudmiseks oli pidanud võitlema kõigi valvuritega ning neist viimase kui ühe ka üle ka võidu saanud. Varasemalt inimeste ja loomade maailmas olnud Tiiger üsna tundmatu ja tagasihoidlik tegelane, kelle anded puhkesid õitsele alles pärast Meister Kassiga kokkujuhtumist. Just Kassilt saanud Tiiger õpetust jahipidamises, luuramises ning saagi tabamises. Samuti pärinevat Tiigri kiired sööstud, hüpped ja saltod Kiisukoolist. Andekast Tiigrist sai imetabane sõdalane, kes alati oma vastased võitis – olgu siis nõu või jõuga. Valitseja käsul Taevasse jõudnuna, olles enne alistanud kõik valvurid, ei jäänud Tiigril üle muud, kui võtta enda kanda Kollase Keisri kaitsmine.
All maa peal lokkas samal ajal korralagedus ja suur segadus: loomad ja linnud, olles jäänud kuningata, tegid, mis tahtsid. Ründasid üksteist ning inimesi ega teadnud enam keegi, keda karta või kelle peale loota. Tekkis tohuvabohu, mida sai võrrelda vaid külakuhjaga. Ahastuses Maajumal saatis abipalve Taevasse, et võtku nüüd Suur Keiser ometi midagi ette.
Kutsunud siis Taevane Isa Tiigri enda juurde ning palunud tal maa peale minna ja seal kord majja lüüa … (Legendi jätku saab kuulda kohapeal.)

Vaata videoklippi siit


Sündmus on tasuta! Tule Rotermanni juba aegsasti – söögid-joogid on saadaval juba tund enne päris-show algust.

Suur tänu: Rotermann City, Liis Jürgens

Kohtumiseni samas kohas samal kellaajal järgmisel Idamaa aastavahetusel!