JUBILATE II
KUKERPILLIDE AKADEEMIA

11/07/2022 22:00

Tartu Jaani kirik

Noa Tera
February 8, 2022
JUBILATE IIKUKERPILLID ACADEMY
June 28, 2022

10 juuli 2022 kell 15 Autovabaduse puiestee (koostöös Tiigi Seltsimaja ja Tartu linnaga)
13 juuli kell 19 Põlva Kultuurikeskus (koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega)
JUBILATE II: KUKERPILLID – 50
AKADEEMIA

KukerPillid ei vaja tutvustamist ega üleshaipimist, on ju ansambli hittlugude taustal üles kasvanud tervelt kaks põlvkonda eestimaalasi. Küll aga võib kontserdikülastajal tekkida küsimus, miks esitleb KukerPille enamjaolt klassikalisele muusikale orienteeritud Klaaspärlimäng. Kas edaspidi jõuab järg teiste kantri- ja pop-bändideni? Kindlasti mitte.

 

KukerPillide käesolev kontserdiprogramm pealkirjaga “Akadeemia” pole eriline mitte üksnes seetõttu, et sellega tähistatakse poole sajandi möödumist ansambli asutamisest, vaid ka seetõttu, et see sisaldab hulganisti spetsiaalselt veteranansambli juubeliks loodud muusikat. Seejuures on autorite hulgas “akadeemikud”, kelle nimesid oleme harjunud nägema pigem süvamuusika skeenel. Olgu siinkohal nimetatud vaid mõned laulud: Erkki-Sven Tüüri “Laul sõpradest”, Tauno Aintsi “Tammede all”, Sven Grünbergi “On nii”, Peeter Vähi “Sada kepioopi”, Tõnu Kõrvitsa “Vaaderpass”… Kuid mõistagi tulevad esitamisele ka lood ja laulud, mis on aastakümnete jooksul saanud kuulajate lemmikuks.

Lisaks tavapärasele neljaliikmelisele koosseisule Toomas Kõrvits (laul, kitarr, suupill), Ike Volkov (laul, basskitarr), Heiki Vahar (laul, viiul) ja Arne Haasma (laul, akordion) astuval sel korral lavalaudadele külalistena ka Tiit Kõrvits (kitarr, taustalaul) ja Anneli Kadakas (löökpillid). Ja välistatud pole ka mõne ülalnimetatud helilooja sattumine interpreetide hulka.

Erkki-Sven Tüür. Laul sõpradest, fragment, 2 min 42 sek, mp3, 320 Kbps

Peeter Vähi / sõnad rahvaluulest. Sada kepioopi, fragment, 3 min 5 sek, mp3, 320 Kbps