Kodō: One Earth Tour “Legacy” (Vilnius)

06/02/2020 19:00

COMPENSA koncertų salė

Kodō: One Earth Tour “Legacy” (Riga)
January 17, 2020
Mõõkade tants. Hatšaturjan-Trio
February 10, 2020

Festival ORIENT presents:

Žodis „Kodo“ japonų kalboje turi dvigubą reikšmę: jis gali būti išverstas kaip širdies plakimas – pirmykštis pasaulio ritmas, arba kaip būgnų vaikas, perteikiantis pačio ansamblio ideologiją – kurti muziką su vaikišku nekaltumu.

Nuo tarptautinio debiuto 1981 m. Berlyne, „Kodo“ surengė virš 6000 koncertų daugiau nei 50 šalių visuose žemynuose. Daugelis pasirodymų įvyko „Pasaulinio turo“ metu, perduodant klausytojams pagrindinį ansamblio tikslą – peržengti kultūrines ir kalbines ribas, bei priminti žmonėms apie mūsų bendrą prigimtį ir šaknis. „Kodo“ taip pat yra geidžiama grupė įvairiuose festivaliuose.

Be savo pasirodymų, „Kodo“ turi dar vieną misiją, tai plėtoti ir populiarinti „taiko“ kultūrą Japonijoje ir pasaulyje, jie organizuoja meistriškumo kursus tiek savo šalyje, tiek ir užsienyje.

Kodo namai yra Sado saloje, Japonijoje, kur atlikėjai pereina įvairius pameistrystės etapus ir po kelerių metų tampa pilnateisiais nariais. Jie praktikuoja bendruomeninį gyvenimo stilių, kuris paprastiems XXI amžiaus žmonėms yra gana sudėtingas. Tapę tikruoju nariu, jie turi įsipareigoti trečdalį metų praleisti kurdami naujas programas, dar trečdalį skirti gastrolėms Japonijoje ir trečdalį – užsienyje.

Mes turėsime unikalią galimybę pamatyti ir išgirsti milžinišką „ō-daiko“, kurio skersmuo beveik 2 metrai, o taip pat galėsime stebėti tradicinį japonų teatro meną, vadinamą „Kabuki“.

We’d like to thank our sponsor for making it all possible: