MOZART & SÕBRAD

MOZART & SÕBRAD

11/07/2019 19:00 -

Tartu Jaani kirik

GLASPERLENSPIEL 2019
May 30, 2019
VARIATSIOONID PÄRSIA TEEMAL
VARIATSIOONID PÄRSIA TEEMAL
June 28, 2019

Esinejad: Selvadore Rähni (klarnet, Island), Elina Nechayeva (koloratuursopran), Eneli Hiiemaa (flööt), Klaaspärlimäng Sinfonietta, Andres Mustonen (viiul, dirigent)
Kavas: Bach, Mozart, Mozart-Adam, Vähi

Festivali avakontserdi keskmes on klassikalise muusika geeniuse Wolfgang Amadeus Mozarti looming, millele on Klaaspärlimängule omaselt lähenetud huvitava nurga alt ning kava peidab endas põnevaid üllatusi.

ElinaNechayeva SelvadoreRahniCD

Selvadore Rähni on eesti päritolu klarnetimängija, kes on saavutanud laialdase rahvusvahelise tunnustuse. Ta oli pikki aastaid Jaapanis Kyoto Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister ning solist.“… ta oli Kyoto Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister ja mina olin orkestri peadirigent… Tema musikaalsus lähtub sügavast tundlikkusest − see on omadus, mis on äärmiselt vajalik klassikalisele klarnetimängijale. Rähni oli kindlasti selle orkestri kõige väljapaistvam solist ja ma võisin imetleda tema mängu kui dirigeerisin Mozarti klarnetikontserti tema soleerimisel. Rähni fraseerimine on alati loomulik ja graatsiline, millele lisandub tooni ilu ning kõlavõimaluste rohkus.” (Uwe Mund)
Rähni õppis klarnetit Eesti Muusika- ja teatriakadeemias Rein Karini ja Vahur Vurmi juhendamisel. Aastatel 1991−1997 õppis ta Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Wolfgang Meyeri käe all. Samuti on ta täiendanud end prof Alain Damiensi juures Pariisis.
Rähni on läbi viinud meistriklasse Jaapanis, Saksamaal, Hispaanias ja Eestis.

Lisaks klassikute helitöödele kõlavad kontserdil ka Peeter Vähi instrumentaalsete lühiteoste uhiuued seaded vokaalile, teatud mõttes võib nimetatud esitusi isegi pidada esiettekanneteks. Lavale astub ka saate “Klassikatähed 2014” finalist ja Eurovisiooni lauluvõistlusel laiema tuntuse saavutanud koloratuursopran Elina Nechayeva.

Suur tänu: Eda Zahharova