Klaaspärlid Palmses

14/11/2020 - 14/08/2021

Palmse mõis

Glass Bead Game in Palmse
October 8, 2020
Игра в бисер в Палмсе
October 8, 2020

Kontserdisari KLAASPÄRLID PALMSES
Alates novembrist 2020 iga kuu teisel laupäeval Lääne-Virumaal, Palmse mõisas

L 14 november 2020 kell 19
AASTAAJAD
Kremerata Baltica & Daniil Bulayev (viiul, Läti)
Vivaldi, Vasks, Vähi

Uhiuus, Palmse mõisa ja Klaaspärlimängu koostöös sündinud kontserdisari „Klaaspärlid Palmses“ teeb väärika avangu, tuues publiku ette ühe väljapaistvama rahvusvahelise Euroopa muusikakollektiivi Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer). Kremerata tasemest räägib The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt.

Wunderkind“-viiuldaja Daniil Bulayev (sünd 2004) … raske on leida sobivaid sõnu … Ta on andnud kontserte alates viidendast (!) eluaastast, 8-aastaselt tegi soolokontserdiga debüüdi Moskva Konservatooriumi Suures Saalis. On esinenud solistina orkestritega nagu Moskva Virtuoosid, Sinfonietta Riga, Salzburg Chamber Soloists, Archi De Sono, Mitteleuropa Orchestra, Kaunase Linnaorkester, Liepāja Sümfooniaorkester, Moskva Noorte Kammerorkester, Moskva Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Läti Rahvusooperi Sümfooniaorkester, Armeenian Rahvuslik Sümfooniaorkester, Macao Orkester … Ta on esinenud festivalidel Lätis, Leedus, Argentinas, Belgias, Armeenias, Šveitsis, Itaalias, Macaos, Hiinas.

Vivaldi. Aastaajad, Talv. Kremerata Baltica. Live, fragment, 3 min 6 sek, mp3, 320 Kbps


L 12 detsember 2020 kell 19
ENTER DENTER
Kristjan Randalu & Klaaspärlimäng Sinfonietta
Naissoo, Tamberg, Vinter, Kikerpuu, rahvamuusika

   

Kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ teine kontsert esitleb pianist Kristjan Randalu humoorikat ja särtsakat kava „Enter Denter“, mis on inspireeritud paljudele tuttavast ja armastatud lastelaulude TV-saadetest „Entel-Tentel“. Tuntud laulud Randalu vaimukas improvisatsioonilises töötluses toovad pimedasse sügisaega kahtlemata positiivseid ja meeliülendavaid emotsioone. Kristjan Randalu on üks rahvusvaheliselt tuntumaid eesti pianiste, kes esineb maailmas nii klassikalise muusika kui jazzi žanris, on lugematute festivalide artist ja paljude preemiate võitja. Tema diskograafiasse kuulub 27 CD ja DVD plaati. Pianisti toetab kontserdil võrdväärse partnerina Klaaspärlimäng Sinfonietta (kunstiline juht ja peadirigent Andres Mustonen), mis on kollektiivina alati avatud uutele põnevatele projektidele ning on veendunud, et musitseerimine toob rõõmu ning suudab stiilist sõltumata värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.

Igaühel oma pill, seade ja esitus – Kristjan Randalu, live, fragment, 3 min 17 sek, mp3

L 9 jaanuar 2021 kell 19
VANA-VENE JÕULUMUUSIKA
Orthodox Singers

Uue aasta esimese kontserdiga Palmse mõisas teeb kontserdisari „Klaaspärlid Palmses“ kummarduse vene jõulude muusikalistele traditsioonidele, andes ühelt poolt suurepärase võimaluse Eesti vene kogukonnale oma kultuuri ehedate muusikapärlitest osa saamiseks, teisalt pakkudes ka teistele kuulajatele põneva sissevaate vana-vene jõulumuusika pärandisse. Kauneid jõululaule esitab professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers. Kollektiivi repertuaaris on nii varajane kui nüüdisaegne õigeusu muusika. Ansambli musitseerimist iseloomustab sügav süvenemine lauldavatesse tekstidesse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline plaan ja erakordne stiilitunnetus. Orthodox Singersi kunstiline juht Valeri Petrov pälvis 2020. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ansambli kunstilise juhtimise ning Mustvee Vaimuliku Muusika Festivali eestvedamise eest.

Orthodox Singers, live, fragment, 3 min 50 sek, mp3, 320 Kbps


Kontsertide ajal valmivad kunstnik Anna Litvinova live-maalid ning iga kontserdi järel toimub kunstioksjon. Osa maalide müügist tuludest läheb heategevuslikuks otstarbeks.

Pääsmed saadaval Piletilevist alates 14. oktoobrist.

Lisaks õhtusöögi- ja ööbimisvõimalus mõisas, uuri täpsemalt +372 55 599977 või info@palmse.ee.

Järgmiste kuude esinejad: Wiener Kammersymphonie (Austria), Heigo Rosin Trio, Maria Krestinskaya (viiul, Venemaa) – Maria Valdmaa (sopran) – Imbi Tarum (klavessiin), Luc Robert (tenor, Kanada) & Rémi Boucher (kitarr, Kanada), Klaaspärlimäng Sinfonietta & Andres Mustonen, Hugo Ticciati (viiul, Inglismaa) & Sukhwinder „Pinky“ Singh (löökpillid, USA)

Koroonapandeemiast tingitud reisipiirangute tõttu jätavad korraldajad endale õiguse teha kontserdisarja kavades muudatusi.