Orient 2015: IDD AZIZ TRIO (Keenia) (In Estonian)

Orient 2015: RANAJIT AND SHIRIN SENGUPTA TRIO (India)
March 15, 2015
Martin Kuuskmann. Bassoon
December 11, 2011

LogoOrient200

Festival ORIENT

IDD AZIZ TRIO (Keenia)

T 26 mai kell 22
Kadrioru park, Oriendi telk

 

 

Konverents         Kontserdid Tallinnas         Pekingi ooper         Õpitoad
Bazaar         Oriendi maitsed         Muu

decorative-line

osta-pilet

Keenia üks tuntumaid laulikuid Idd Aziz esineb oma trioga. Azizi repertuaar võtab kokku 19 rannikuhõimu muusikatraditsioonid ja müstilised rituaalid.

IddAziz300Idd Azizi muusikaline stiil meenutab Lokua Kanzat, Youssou N’Douri ja Ismael Lod, olles justkui sulam kõigist kolmest. Seda tuntakse ka nn Afro-fusioni nime all. Ta on üks tunnustatumaid Keenia meesvokaliste maailmas. Löökpillimängijast isa eeskujul hakkas Idd muusika vastu huvi tundma varases nooruses. 15-aastaselt osales ta juba turneedel mitmel pool maailmas. Idd usub positiivsete tunnete äratamise ja maailma parandamise võimalikkusesse muusika läbi. Ta on jõudnud arusaamisele, et parim tee ühiskonna parandamiseks on kõrgetasemeline esitus, mistõttu ta pühendab enamuse oma ajast harjutamisele. Tema looming, mis paistab silma eriliselt hingestatud väljendusrikkuse ja unikaalse kõlaga on toonud talle kuulsust kogu maailmas.
Keenias Nairobis sündinud ja kasvanud Idd Aziz teeb koostööd paljude maailma tuntud muusikutega, sh Henning Siumaro ja Trondheimi orkester, Angelique Kidjo, Salif Keita, Alpha Blondy, Youssou N’Dour jt. Ta on nii laulja kui laululooja, lisaks ka suurepärane multiinstrumentalist, kes mängib kitarri ja flöödi tüüpi pille, samuti mitmeid Aafrika löökpille.

Ansambli liikmed: idd Aziz, Kombo Choke Burns, Eddieson Dena Jawa

Tallinnas toimuval kontserdil on pillidest kasutusel kayamba-kõristi, marimba, chivoti-flööt, kalimba ehk mbira, bumbumbu-trumm, chapuo-trumm ja nyiduong-trumm.

Kuigi YouYube’is on kuulamiseks-vaatamiseks saadaval peamiselt World Music stiilis popi kallaluga lood − player Machozi; player Makelele) viljeleb Idd Aziz ka autentset rahvamuusikat ning just sellise kavaga ta Oriendile saabubki.


Vaata samuti: Orient festivalid, Orient 2013, Orient 2011, Orient esitleb 2010, Orient 2009, Orient esitleb 2008, Orient 2007, Orient esitleb 2006, Orient 2005, festivali arhiiv, Orient Palmyras (“Voices from the Stars Above the Desert”), “The Path To The Heart Of Asia” (CD “Oriendi” esinejatega)

Kui soovite saada uudiseid ja festivali programmi täiendusi umbes kaks korda aastas, palun klikkige siia.

Suur tänu: EAS, Alar Metsson, Urmas Paet, Kaire Jürgenson, Valdo Helmelaid, Hedi Palipea, Meliisa Marianne Palipea

 

LogoToyota                            LogoWelcomeToEstonia                      LogoEURegionalDevelopment        

  LogoKulka                     LogoValisministeerium                           LogoMinistryOfCultureNew

LogoOrientalHouse        LogoProtone

 

InEnglish