JAAPANI TRUMMI-SHOW
May 27, 2020
MOONLIGHT SONATA
June 8, 2020

Kristīne Balanas (viiul, Läti / Inglismaa), Džeraldas Bidva (viiul, Leedu), Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer)
Kavas Vivaldi, Tšaikovski, Vasks, Vähi

V Ä L J A   M Ü Ü D U D !

Kremerata Baltica tasemest räägivad The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt. Vähe on prestiižseid kontserdisaale, kus Kremerata pole mänginud. Klaaspärlimängul esineti viimati aastal 2009.

Kristīne Balanas on Londonis tegutsev Läti viiuldaja, kes on viimastel aastatel teinud peadpööritava lennu rahvusvahelisel muusikamaastikul. Alates aastast 2018, mil ta valiti Läti Nooreks Aasta Muusikuks ning mil Tema Majesteet Hispaania kuninganna Sofa omistas talle Noore Talendi Autasu, on ta sagedaseks külaliseks maailma tipporkestrite ees. Balanas on üles astunud sellistel lavadel nagu Carnegie Hall ja Berliner Philharmonie ning soleerinud selliste kollektiivide ees nagu Londoni Filharmooniaorkester, Berliini Sümfooniaorkester, Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Orchestre de Chambre de Paris, Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester, kammeransambel Moskva Solistid jt. Balanas mängib Antonio Gragnani viiulil aastast 1787.