RÄNNAK LÄBI VANA-VENE KIRIKULAULU

12/07/2020 14:00

Piirissaare

KANDLE-BAROKK
June 8, 2020
RÄNNAK LÄBI VANA-VENE KIRIKULAULU
OLD-RUSSIAN SACRED MUSIC
June 8, 2020

Orthodox Singers, dirigent Valeri Petrov
Kavas: Valamo, Áthose ja Solovetski kloostrite laulud, Nektarios Õiglane Aíginast

VÄLJA MÜÜDUD!

Vaatamata faktile, et kammerkoori nimes sisaldub sõna “orthodox“, esitab koor sel korral ka laule, mis põhinevad staroveride ehk vanausuliste vaimulikel tekstidel. Kontserdi toimumise koht on kõike muud kui tavapärane. Teatavasti on Piirissaarel kaks vene ja üks eesti küla, suurem osa elanikest on vanausulised. Paraku on piirissaarlased Eesti elust eemale jäänud, mõneti isegi unustatud. Kuigi kontsert ei toimu Tartus, on see mõeldud mitte üksnes saare-elanikele, vaid pigem isegi tartlastele ja teistele „mandri-eestlastele“. Mõneti täidab kontsert ka lõimumisele kaasaaitaja rolli.

Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers sündis Valeri Petrovi algatusel aastal 1989. Kollektiivi repertuaaris on peamiselt varajane, aga samuti nüüdisaegne vene vaimulik muusika. Ansambli musitseerimist iseloomustab täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline plaan ning erakordne stiilitunnetus. Samuti on kriitikud korduvalt esile
toonud kollektiivi silmapaistvat teose vormiühtsuse säilitamise oskust. Orthodox Singers on esinenud paljudes Euroopa riikides, Venemaal, Liibanonis ja USAs ning võtnud osa mitmetest rahvusvahelistest festivalidest.

Kontsert toimub Piirissaare külaplatsil. Kontserdipilet sisaldab bussi- ning laevatransporti Tartust sinna ja tagasi. Bussid Peipsi äärde Laaksaare sadamasse väljuvad Tartust Vanemuise teatri esiselt parkimisplatsilt pühapäeval, 12. juulil kell 10.30. Parvlaevad Laaksaare sadamast väljuvad kell 11.30 ja 12.30. Tagasi Tartusse jõutakse orienteeruvalt (!) kell 19. Jälgige reklaami ning ilmaprognoosi, et vajadusel kaasa võtta vihmakeebid.

Piirissaare elanikele kontserdikülastus tasuta.