Glasperlenspiel Festival 2021
November 10, 2020
Glasperlenspiel Festival 2022
December 14, 2021

Neeme Punder (bambusflööt), Oda Yosuke (taiko-trummid, Jaapan), Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Andres Mustonen
Tšaikovski, Vasks, Vähi

Välja müüdud!

Heliloojad, kes esindavad vene, läti ja eesti muusikat … Kuigi meie – eestlased – soovime end pigem määratleda põhjamaalastena, on viimase aja geeniuuringud tõestanud, et tegelikult sarnaneme enam lõunanaabrite ning Peipsi-taguse rahvaga. Kas see sarnasus ilmneb kolme Peetri loomingus? Tegelikult võiks kontsert kanda pealkirja „Neli Peetrit“, sest kontserdi eel avatakse kirikus Läti arhitekti/fotograafi/graafiku Pēteris Venckovičsi näitus „My name is Peter, Architect Peter“. Neljast Peetrist kolm austavad kontserti kohalolekuga.

A Chant Of Bamboo, esitab Neeme Punder (bambusflööt), fragment, 2 min 59 sek, mp3

Neeme Punder on üks Eesti aktiivsemaid varajase muusikaga tegelejaid. Ta on õppinud klassikalist flööti Tallinna Konservatooriumis ning barokkflööti Hollandis ja Saksamaal. Aastaid oli Punder Hortus Musicuse solist, mängides plokk- ja bambusflööte ning teisi ajaloolisi puhkpille. Ta on teinud koostööd Aleksei Ljubimovi, Gidon Kremeri, Tatjana Grindenko, Paul Hillieri, Tõnu Kaljuste jt väljapaistvate muusikutega. Tema eestvedamisel on korraldatud Viljandi Vanamuusika Festivali ja festivali Flutish Kingdom. Punder on õpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Viljandi Kultuuriakadeemias ning töötanud Eesti Kontserdi produtsendina.

Yosuke Oda on energiline ja intensiivse esitusviisiga taiko-trummide mängija, kes annab endast laval alati maksimumi ning avastab kirglikult üha uusi taiko-trummide võimalusi. Keerulises Jaapani piirkonnas ning ebasoodsates oludes üles kasvanud Oda muusikutee algas 1999. aastal, kui ta puutus tänu oma õpetajale kokku maailmakuulsa taiko-ansambliga Kodō – taikokunstist võlutud Oda kolis Kodō kodusaarele Sadole ning veetis mitu aastat sealses kommuunis ja taikokoolis. Andekas noor muusik sai hüüdnimeks Metsloom ning oli järgnevatel aastatel kollektiivi pikaajaline liige (2003–2017). Hetkel tegutseb Oda sooloartisti ja heliloojana, andes kontserte ja meistriklasse üle maailma ning innustades teisigi mängima kogu hinge ja südamega.

Klaaspärlimäng Sinfonietta (kontsertmeister Arvo Leibur) kannab aastast 2012 festivaliga sama nime. Kollektiivi repertuaari kuulub muusika Bachist Pärdi ja Piazzollani ning lisaks klassikaliste meistriteoste esitamisele osaletakse sageli cross-over projektides. Sinfonietta on mänginud maailma mainekamatel lavadel ning andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Venemaal, Iraanis jt riikides. Samuti on orkester osa võtnud paljudest rahvusvahelistest ja kodumaistest festivalidest. Sinfonietta eesotsas kunstilise juhi ja peadirigent Andres Mustoneniga on veendunud, et sajandite tagant pärit muusika toob rõõmu tänaseski päevas ning stiilist
sõltumata suudab see värskendada vaimu ja soojendada hinge.

Andres Mustonen on Eesti viiuldaja, ansamblijuht ja dirigent, kes on juhatanud Eesti, Soome, Rootsi, Saksamaa, Hollandi, Belgia, Austria, Venemaa, Läti ja Leedu tipporkestreid. Tema repertuaari kuulub nii vanamuusika kui kaasaegne looming, sealjuures on eriline rõhuasetus vaimulikel suurteostel. 1972. aastal asutas Mustonen ansambli Hortus Musicus, mis on siiani aktiivselt tegutsemas ja annab jätkuvalt kontserte mitmel pool maailmas. Samuti on ta algatanud ja juhatanud mitmeid kontserdisarju, sh „Suur Muusikaakadeemia“, „Väravatorni muusika“, ning pannud aluse MustonenFestile. Mustonen on pälvinud arvukalt tunnustusi: Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, Eesti Raadio aastamuusik, Valgetähe IV klassi teenetemärk, Eesti Muusikanõukogu aastapreemia, Armeenia kultuuriministeeriumi kuldmedal.