Ansambel on oma kava pealkirjastanud “Curios! Musikalische Raritäten mit Geißbock, Viola d’amore und Maultrommel”. Kas keegi teist on varem näinud kontserdil akadeemilis-klassikalise ansambli koosseisus parmupilli või kitsesarve? Arvatavasti mitte. Ent ometi eksisteerivad XVIII sajandi muusikaajaloos säärased kurioosumid: Johann Georg Albrechtsbergeri Pastorella F-duur sokusarvele, keelpilliidele ja klavessiinile ning neljast osast koosnev Kontsertiino Concertino Es-suur parmupillile, klavessiinile ja keelpillidele.
Ansamblisse Concilium musicum Wien kuuluvad: Christopher Angerer, Albin Paulus, Milan Nikolic, Elisabeth Zeisner, Peter Frisée
Albin Paulus on rahvusvahelise haardega parmupillivirtuoos, torupillimängija, eksperimentaalne joodeldaja, hääleakrobaat ja kalambuuride autor, kelle isiksus ja mängustiil köidavad võluvuse ja humoorikusega. Ajakirja Folker Musikmagazin hinnangu kohaselt on multiinstrumentalisti näol tegu pöörast loomejõudu omava geniaalse artistiga. Austria juurtega Paulus on mänginud parmupilli ja joodeldanud lapsepõlvest saati, lisaks õppinud klassikalist klarnetit Braunschweigis ning muusikateadust Viinis ja Cremonas. Ta on esimene, kes on salvestanud kõik Johann Georg Albrechtsbergeri parmupillikontserdid. Kontserdid ja pedagoogiline tegevus on Pauluse viinud kõikjale üle Euroopa, samuti Aasiasse, Aafrikasse ja Ameerikasse. Väga edukas on tema asutatud kollektiiv Hotel Palindrone, lisaks on Paulus mänginud ansamblites nagu Schikaneder’s Youth, Ensemble Baroque de Limoges, Musica Romana, Clemencic Consort jt. 2019. aastal andis Albin Paulus välja rohkelt huvi pälvinud sooloalbumi „Pur“, mis pälvis Saksa plaadikriitikute auhinna.
Ansambli Concilium musicum Wien üks asutajatest Christoph Angerer on väljapaistev viiuli-, vioola- ja viola d’amore-mängija. Angerer on lõpetanud Viini Muusika ja Esituskunstide Kõrgkooli vioola erialal (1988) ning õpetanud perioodil 1993–2012 samas koolis viola d’amore‘t. Aastatel 1985–1991 mängis ta regulaarselt Viini Riigiooperis. Angerer astub sagedasti üles erinevatel kontsertidel nii Concilium musicum Wieniga kui ka teistes koosseisudes. Ta on salvestanud arvukalt plaate ning mänginud muusikat sisse ka raadiosse ja televisiooni. Angerer on teinud pikaajalist koostööd organisatsiooniga Yamaha Europe (1999–2011) ning 1991. aastast juhib enda asutatud rahvusvahelise muusikaagentuuri Kultur-Management Wieni tööd.
Grazist pärit organist ja klavessinist Peter Frisée on mitmekülgse tegevusega interpreet, kelle repertuaari kuulub nii vanamuusika kui nüüdislooming. Ta on pälvinud esikohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning esinenud Austrias, Ungaris, Eestis, Soomes, Saksamaal, Itaalias, Mehhikos, Tšehhi Vabariigis ja Poolas. 2008. aastast on Frisée olnud orelifestivali Basilika Mariatrost (Graz) kunstiline juht ja eestvedaja, samuti on ta juhtinud festivale Das Orgelfest ja Kultur im Prater. 2009. aastal pani ta aluse Viini kontserdisarjale „Barock im Prater“, mis keskendus ajaloolistele pillidele. Frisée on lõpetanud cum laude Grazi Muusika ja Esituskunstide Kõrgkooli Ernst Triebeli juhendamisel, lisaks õppinud ka Michael Kapsneri ja Roman Summerederi käe all. Ühtlasi on ta osalenud selliste muusikute meistriklassides nagu Gerhard Gnann, Peter Planyavsky, Rupert Gottfried Frieberger, Wolfgang Zerer, Konstantin Reymaier, Michael Radulescu, Christoph Bossert, Ben van Oosten ja Olivier Latry. Ansamblis Concilium musicum Wien täidab Frisée organisti rolli kõrval ka klavessinisti ja mänedžeri kohustusi.
Ansambel Concilium musicum Wien sai alguse 1982. aastal tänu Paul ja Christopher Angererile, muusikutest isale ja pojale, kelle sooviks oli esitada 18. sajandi muusikat võimalikult ehedalt ning selle loomise ajale kohaselt. Eesmärgi saavutamiseks võeti kasutusele ajastu pillid ning uuriti põhjalikult ajaloolist konteksti. 40-aastase tegutsemisaja jooksul on ansambli repertuaar laienenud kahes suunas: esitatakse nii barokkteoseid kui ka XIX sajandi tantsumuusikat. Muusikute eriliseks südameasjaks on olnud unustatud heliloojate taasavastamine ning tundmatute helitööde tutvustamine.
Concilium musicum Wien on kontsertidega külastanud maailma oluliisemaid kontserdipaiku, astudes üles kontserdisaalides, kindlustes, kloostrites ja kirikutes ning osaledes rahvusvahelistel festivalidel. Kui rääkida numbritest, siis ansambel on andnud üle 3200 kontserdi 700 eri linnas ning esitanud 660 erinevat teost 299 heliloojalt. Tähelepanuväärsete sündmustena võib nimetada siinjuures Willibald Glucki ooperi „La Corona“ maailmaesiettekannet, Joseph Haydni oratooriumi „Päästja seitse sõna ristil“ esitamist selle esmaettekande kohas Cadizis, Haydni sonaadi „Applausus“ esimest salvestist, Gregor Joseph Werneri oratooriumi „Kadunud poeg“ ettekannet helilooja 300. sünniaastapäeval, 5-nädalast kontserttuuri Hiinas ja Kagu-Aasias, ülesastumisi Mozarti festivalidel Würzburgis ja Chemnitzis, projekti „Musical Cruises“ Doonau, Elbe ja Vltava jõgedel jpt. On mainimist väärt, et Concilium musicum Wien on väidetavalt esimese tänapäeva Euroopa kollektiivina andnud kontserte Liibüas. Ansambli kõrgetasemeline esituskunst on jäädvustatud mitmele CD’le, samuti arvukate raadio- ja teleülesvõtetena. Mozarti kõigi kirikusonaatide salvestamisega pälviti Mozarti Ühingult ja Viini linnalt Mozarti interpretatsiooni preemia „Flötenuhr“.
Suur tänu: Tartu Linnavalitsus, Urmas Klaas, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Toyota, Jaani kirik, Triin Käpp, Jana Raud, Juhani Jaeger, Kaupo Kiis, Kristel Leppik, Anne-Liise Kiis, vabatahtlikud
06/07/2023
Tartu Jaani kirik
07/07/2023
Tartu Jaani kirik
07/07/2023
Tartu Jaani kirik
07/07/2023
Tartu Jaani kirik
08/07/2023
Tartu Jaani kirik
09/07/2023
Autovabaduse puiestee
09/07/2023
Tartu Jaani kirik
10/07/2023
Tartu Jaani kirik
11/07/2023
Tartu Jaani kirik