LOOTUS SUREB VIIMASENA

09/07/2023 15:00

Autovabaduse puiestee

DOMINE JESU CHRISTE Läänemeremaadebarokne kirikumuusika
May 12, 2023
VÕLUKEELED
May 12, 2023

Klaaspärlimäng koostöös Tiigi Seltsimajaga esitleb:
P 9. juuli 2023 kell 15 Autovabaduse puiestee, Tartu kesklinn (tasuta)
LOOTUS SUREB VIIMASENA
Vokaalansambel Estonian Voices
Tõnu Kõrvits (esiettekanne), rahvalaulud, Kadri Voorand

Juba kolmandat aastat järjest kompab Klaaspärlimäng stiilipiire Autovabaduse puiestee kontserdisarja raames. Mullu esitasid Kukerpillid süvaheliloojate (Tüür, Aints, Grünberg, Kõrvits, Vähi) loomingut, tänavu saavad vabaõhulaval kokku süvamuusika, folk ja džäss, ning kindlasti ei jää esitamata ka Estonian Voices’e tuntuimad hitid. Klaaspärlimängu tellimusel valminud Tõnu Kõrvitsa teos on veel ahjusoe ning selle pealkiri viitab esituspaigale. Doris Kareva laulutekstid on otsekui Tartu ning Klaaspärlimängu konteksti valatud: “Tuul tantsib mööda Tartu tänavaid täis mälestusi… Filosoofi, Ülikooli, Aru, Akadeemia, Õllemeistri, Õpetaja, Arhitekti, Tüürimehe, Tõnissoni, Forseliuse, Kitzbergi, Hurda, Liivi, Tuglase…” Helilooja ise on oma teose kohta öelnud: “Tänavaetüüdid. Teed ja tänavad, aiad ja pargid, rajad ja puudesalud. Need kõik on täis hääli ja saladusi. Ja need kõik laulavad meile oma laulu. Tuleb ainult kuulata.”

Estonian Voices on üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid Eesti vokaalansambleid, kelle ainulaadsust on kinnitanud mitmed tunnustatud muusikud (Robert Hugill, Britt Quentin, Peder Karlsson). Kuuest liikmest koosneva eksperimendialti koosseisu repertuaar hõlmab jazzi, klassikalist muusikat, folki ja ka omaloomingut. Ansambli debüütalbum „Ole hea“ pälvis 2015. aastal Eesti Muusikaauhindadel aasta parima jazzialbumi tiitli. Järgmisel aastal valiti Estonian Voices parimaks jazzansambliks. 2018. aastal ilmus ansambli teine plaat „Taat läks lolliks“. Estonian Voices on andnud kontserte Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas ning teinud koostööd Estonian Dream Big Bandiga, jazz-vokalisti Datevik Hovanesianiga ja ka Britt Quentiniga. Ühtlasi on ansambel olnud London A Cappella Festivali üks peaesinejatest.
Ansambli koosseisu kuuluvad Kadri Voorand (alt), Mikk Dede (tenor), Mirjam Dede (sopran), Maria Väli (sopran), Rasmus Erismaa (bariton), Aare Külama (bass).


Suur tänu: Tartu Linnavalitsus, Urmas Klaas, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Toyota, Ragnar Konson, Kaupo Kiis, Kristel Leppik, Anne-Liise Kiis, vabatahtlikud

                                                Eesti Kultuurkapital